محل تبلیغات شما

یار عزیز
من نماینده رسمی جماعت موسوم به روشنفکران دینی که شبستری و سروش از بارزترین چهره‌های آن هستند نیستم و به هیچ وجه این داعیه را ندارم که نظرات اینان بی‌خلل و سراسر درست است اما با کلیات دیدگاههایشان همدلم و فکر می‌کنم آن خطوط کلی فارغ از برخی جزییات که ممکن است قابل نقض و ابرام باشد دست کم در پهنه اندیشه‌ورزی امروز قابل دفاع است.
به گمانم حافظ یا هر کسی همانند او ملک طلق هیچ‌کس نیست و هر کس محق است خوانش خود از ایشان را عرضه کند و بقیه هم اگر موافق نیستند می‌توانند با ترازوی شواهد و استدلال به این داد و ستد اندیشه‌ورزانه وارد شوند؛ به تعبیر خود او: گر تو نمی‌پسندی تغییر ده قضا را. و البته جانب مدارا و مروت هم باید نگه داشته شود.
بنده کمترین اگر نقد روانشناختی هم کرده‌ام پس از نقدهای به زعم خودم محتوایی و در پایین دست آنها بوده و اتفاقاً به این منظور که تحلیلهای محتوایی، قربانی نگرانیهایی چون آسودگی خاطر دینداران و ضمانت پای‌بندی دینی نسلهای بعد نشود و چنانچه آن نقدهای محتوایی به چشم چون تو عزیزی نیامده حتماً ناشی از ضعف منطق گوینده است، لطفاً به گیرنده‌های خود دست نزنید!

چیزی بده درویش را

خیرت فیه ما لا فیه

فیه نقد ما لاا فیه

هم ,دینی ,تو ,چون ,نقد ,نقدهای ,به این ,اگر نقد ,کمترین اگر ,نقد روانشناختی ,روانشناختی هم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها