محل تبلیغات شما

ای نوش کرده نیش را بی‌خویش کن باخویش را

باخویش کن بی‌خویش را چیزی بده درویش را

تشریف ده عشاق را پرنور کن آفاق را

بر زهر زن تریاق را چیزی بده درویش را

با روی همچون ماه خود با لطف مسکین خواه خود

ما را تو کن همراه خود چیزی بده درویش را

چون جلوه مه می‌کنی وز عشق آگه می‌کنی

با ما چه همره می‌کنی چیزی بده درویش را

درویش را چه بود نشان جان و زبان درفشان

نی دلق صدپاره کشان چیزی بده درویش را

هم آدم و آن دم تویی هم عیسی و مریم تویی

هم راز و هم محرم تویی چیزی بده درویش را

تلخ از تو شیرین می‌شود کفر از تو چون دین می‌شود

خار از تو نسرین می‌شود چیزی بده درویش را

جان من و جانان من کفر من و ایمان من

سلطان سلطانان من چیزی بده درویش را

ای تن پرست بوالحزن در تن مپیچ و جان مکن

منگر به تن بنگر به من چیزی بده درویش را

==========================================================

چیزی بده درویش را

همه ی نشانه ی فرهیختگی روشن بینی است نه آنچنان که صنعتی می گوید دارای ذهن ضد اسطوره ای بودن که با این تعریف کسی نمی ماندو اصولا آیا اسطوره ها در این عالم نقشی ندارند.آیا می توان گفت همه ی افراد دچار نوعی اسطوره اندیشی هستند و به نحو خودآگاه و یا نا خودآگاه در بند اسطوره های ذهنی خود به اسارت افتاده اند.؟؟.گفتار صنعتی در نافرهیخته خوانی کسانی که نام میبرد کاملا نشاندهنده جهت گیری فکری یکسونگرانه و ضد مذهبی اوست مذهب با اسطوره ها سرو کار دارد و این واکنش های ضد اسطوره ای که خود اسطوره ای شده است برای آن حضرت .فقط لاپوشانی اندیشه ضد دینی اوست چنانچه در جایی دیگر دکتر سروش را هم به کنایه و پنهانی به اسطوره اندیشی متهم میکند و دکتر نصر را که سرآمد اسطوره اندشان می داند و دکتر شریعتی را در هم می کوبد و بازرگان را و آل احمد را و شایگان را البته شایگان متقدم.از نگاه صنعتی فرهیخته کسی است که چون او باشد ولاغیر.

وبگذریم

علم چندان که بیشتر خوانی

چون عمل در تو نیست نادانی

کافی نیست علمی ئاشتن یا هنری یا ادبی یا فضلی باید در زندگی فرد آثار و تبعاتش نمایان شود بدون آن کمثل الحماری است که باری سنگین و ناکارا به دوش می کشد و در کسب آن هنر ها و فضایل جهد بی توفیق کرده است

وبحث ما تمام نشد و رییس هم نپرسید که ای گردن شکسته ی نا فرهیخته تو چیزی نمی خواهی بگویی و من شکسته ام!!!!

البته من از پوینت آف ویویی که به مسائل نگاه میکنم فیل میکنم که بیشتر کسانی که ویزدام آنها پارت استون  ور میدارد.و از نظر ایکوییتی و گراندیوزیتی در تاپ اسکور قرار میگیرند

آن دابتدلی باید فرهیخته حساب شوند.

وبا این حساب سیرکلی که افراد اجوکیتد را در خود قرار میدهد خیلی کانستریکتد خواهد بود.و نیاز به اکوییپمنت های زیادی هست تا آنرا اکسپند کنیم.

نکته ی دیگر بحث  استیک هولدر ها و شیر هولدر ها است  که در کالیکولوم های آموزشی کاملا میس میشوند.و به فاک میروند.واین یک فید بک پوزیتیو دارد         

ولی افراددر این موضوع اکانتبل نیستند و ما آل ردی در موردش بحث کردیم

به همین ریزن های آن لاجیکال بنده شما را الو میدهم که از من کریتیسیسم بکنید

چیزی بده درویش را

خیرت فیه ما لا فیه

فیه نقد ما لاا فیه

چیزی ,بده ,درویش ,اسطوره ,تو ,ها ,بده درویش ,چیزی بده ,اسطوره ای ,از تو ,هولدر ها

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کن مون نیوز همیشه فاصله ای هست کتابخانه عمومی مرحوم حسن ایرانمنش