محل تبلیغات شما

فیه

عجبا فیه ما لا فیه

این جلسه سپید و قهوه ای  و سیاه و زرد بود

و داستان مبتلا بهی که نیاز به تحقیق بیشتر داشت و البته مبانی شرعی آن کاملا با دانسته های پیشین من مطابق بود و در آینده اگر فرصت دهند بیان خواهم کرد

اما آنچه مثل استخوان در گلویم گیر کرده است .داوری دوستان نزدیک استکه یا ناشی از نفاق من است یا ناشی از سو برداشت آنان .که در جمع سنتی کافرم می دانند و در جمع روشنفکری متعصبم می خوانند

وداوری می کنند که اگر من فقیر  ناچیز هیچ بلد ایرادی به مجتهد شبستری گرفتم دیگر با همه ی آنچه می گوید سر ناسازگاری دارم و یا اگر انتقاد تندی به سروش کردم(که بیشتر داشته هایم از اوست)یکباره دشمن او شده ام.و نمی دانم که چرا  هرگاه حرف میزنم متهم به هیجان زدگی می شوم و نمی دانم پس از بیست سال این سخن که  هم باشی عاشقانه برتر از همسری کاهلانه است.وهمسری بدون عشق پشیزی نمی ارزد و عشق سپید اگر باشد بر او شرف داردچرا اینقدر در ذهن دوستان غریب آمد.وگفتنش توسط من عجیب

و چو بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم

واینکه تحلیل با تخیل متفاوت است و هرکس بر اساس تعریفش از پدیده ها آنها را بررسیمی کند. بغلاوه بنده حقیر فقیر صغیر دل حریرمعنای ایمان را از خودم اختراع نکرده ام که یک گوشه بنشانم و دست به آن نزنم هم منطوق ایمان و هم مفهوم ایمان در دیکشنری و در بیان عالمان و دانشمندان با اعتقاد و باور و اطمینان و یقین نزدیکی دارد نه با امید و اتفاقا حضرات هستند که برای ایمان معنای جدید ساخته اند و یک گوشه نهاده اند و تفسیر های قبلی را با معنی بعئی منطبق می کنند ویعنی اوا می خواهند یه هدف برسند بعد معنی ها را براساس نتیحه ای که می خواهند بگرند متحول می نمایندعجب محققان بی ذهنیتی داریم.

اگر از ایمان  در جهان جدید  امید استخراج شود  در زبان قدیم چنین مفهومی نداشته است به گواهی تاریخ

بله ایمان چیز دیگری است

چیز دگر ار خواهی چیز دگرم آمد

چیزی بده درویش را

خیرت فیه ما لا فیه

فیه نقد ما لاا فیه

ایمان ,نمی ,هم ,فیه ,خواهند ,دانم ,و در ,یا ناشی ,در جمع ,می کنند ,ناشی از

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها